Göğüs Silikonları Zararlı mı?

0
155

Göğüs Silikonları Zararlı mı?

Kadınlar için göğüsler en fazla önem taşıyan bölgelerden birisidir. Her kadın dış görünüşüne daha etkili bir hava katmak adına göğüslerinin daha dolgun ve daha dik olmasını ister. Bu konuda da birçok yönteme başvurmaktadırlar. Günümüzde göğüsleri dik ve dolgun gösterebilmek adına uygulanan birçok yöntem vardır.

Bu yöntemlerden birisi de göğüslere silikon taktırmaktadır. Ancak bu yöntem bazı kadınlar tarafından kullanılırken, bazı kadınlar tarafından karşı çıkılmaktadır. Bu yöntemin tam olarak zararlı ya da zararsız olduğunu bilmeyen kadınlar, bu yöntemi kullanmak konusunda da tedirginlik yaşamaktadır. Göğüs silikonları zararlı mı diye bakılacak olursa, öncelikle bu silikonların yapısına göz gezdirmek gerekir. Özellikle ne yazık ki, ülkemize getirilen göğüs silikonlarının içerisinde birçok kanserojen madde bulunmaktadır. Maddi olarak kar etmek amacıyla ucuza getirilen bu silikonlar nedeniyle göğüs kanseri olma riski bulunmaktadır.

Bu nedenle silikonları kadınlara kesin olarak önermek çok güç olmaktadır. Elbette başarılı bir operasyon sonucu, vücut ile yüzde yüz uyumlu olabilen bir silikon takıldığı zaman, riskleri daha az olacaktır. Ancak daha önce ülkemizde bununla alakalı olarak birçok sorun yaşandığı da bilinmektedir. Bu konuda bazı şirketler kar etmek amacıyla ucuz ve kalitesiz silikonlar getirtmektedir. Bu silikonları kullanan kadınlar da birçok sorun ile baş başa kalmaktadır. İmkanı olanlar için bu yöntemi yurt dışında uygulatmak daha avantajlı olacaktır. Özellikle bu yöntemin ilk uygulandığı ülkelerden olan Amerika, bu tarz operasyonlarda oldukça gelişmiştir.

Cevap Ver: