Fazla Kilolar Çekici Olmaya Engel Mi?

0
153

Fazla Kilolar Çekici Olmaya Engel Mi?

Fazla kilolar söz konusu olduğunda şikayet eden tarafın genelde bayanlar olduğu gözlenmektedir. Şikayet edilmesinin sebebi ise kiloların çekici görüntülerini fazlasıyla olumsuz etkilediğidir. Peki gerçekten Fazla Kilolar Çekici Olmaya Engel Mi?

             Bu soruya verilen cevaplar kişilerin zevklerine, bakış açılarına ve yaklaşımlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Zayıf bay veya bayan görüntüsünden hoşlanmayanlar için aksine kişinin fazla kiloları onun tamamlayıcısı niteliğindedir. Ve hatta zayıf insanlardan daha fazla çekici olduklarını düşünebilirler. Bunun aksini düşünen zarafet ve inceliği zayıflığa eş gören kişiler için ise kilolar çekiciliği engelleyici olarak adlandırılabilir.

Fazla kilolara sahip olan bay ve bayanların birkaç basit yöntem uygulayarak çekici görüntüye sahip olmaları uzak değil. Görsel olarak dikkat etmemiz gereken ilk durum kıyafetlerimizin rengidir. Açık renkleri seviyor ve tercih ediyorsak karışımdan uzak durmalı, tek renk üzerine yoğunlaşılmalıdır. Fakat genelde koyu renk tercih etmeleri tavsiye edilir. Hem bay hem de bayanlar için. Desen veya figürler yer alıyorsa kıyafetimizin üzerinde özellikle yan çizgilerin yer aldığı kıyafetleri değil de, dikine çizgilerin yer aldığı kıyafetler tercih edilirse daha ince ve çekici bir görüntü elde edilebilir. Baylar göbek bölgelerinde toparlanan kilolarını örtmek amacıyla spor gömlekler ve polo tişörtler tercih edip daha rahat hissedebilirler.

Bütün bunların yanında kendinden emin ve dik bir duruşla birlikte gelen asil bir yürüyüş hoş, göze hitap eden ve fazlasıyla çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Cevap Ver: