Evde Saç Rengi Açma

0
191

Evde Saç Rengi Açma

Saç bakımı bütün insanlar için önemlidir. Her gün işine ya da okula giden insanlar dakikalarca aynanın önünde saçları ile oynarlar. Güzel görünmenin ilk yolu saçların düzgün ve bakımlı olmasıdır. Erkeklere oranla, saç bakımına daha çok önem veren kadınlar, özellikle saç rengini değiştirmektedirler. Sarışın kadınlar genelde koyu renk saçlara sahip olmak isterken, koyu renk saçlı kadınlar ise bunun tam tersi bir şekilde sarı saçlara ilgi duyarlar.

Koyu saç renkli kadınlar için kuaföre gitmelerine gerek kalmadan uygulayabilecekleri, evde saç rengi açma yöntemleri bulunmaktadır. Bunların en bilineni limon kullanmaktır. Limonun suyunu sıktıktan sonra su ile karıştırıp bir sprey şişesi yardımı ile nemli saçlarınıza uygulayın. Bir süre güneşte kuruttuktan sonra yaklaşık 2 saatte evde saçlarınızı yıkamadan bekleyin. Renk açma konusunda oldukça faydalı olacaktır.

Bunun dışında kullanılan başka yöntemler de bulunmaktadır. Örneğin karbonat ile ıslak saçlar ovmak, papatyaları kaynatıp suyunu sprey ile uygulamak da fayda sağlar. Karbonatlı yöntemi genelde saçları yağlı olan kişiler kullanmaktadır. Bu sayede az da olsa yağ miktarı azalmaktadır. Papatya sulu yöntem de ise dikkat edilmesi gereken kaynama süresidir. Yaklaşık yarım litre suya 20 adet civarı papatya koyup, suyun rengi sarıya dönene kadar kaynatılması gerekir. Sonrasında kaynayan suyu süzüp, soğutup yine bir sprey şişesi ile uygulayabilirsiniz. Burada da yaklaşık 2 saat güneç altında kurutma yapmanız gerekmektedir.

 

Cevap Ver: