Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Saç Modelleri

0
191

Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Saç Modelleri

Saçlarımız bizi güzel gösteren aksesuarlarımızdır. Güzel ve dikkat çekici saç modeli yapmak her zaman zor gibi görünmesine rağmen bilinecek basit yöntemlerle evde de güzel saç modelleri yapılabilir.

Evde kolaylıkla yapabileceğimiz saç modellerinden bir örgü ve topuzlardır. Örgülü saç modelleri hem derli toplu bir görünüm vermekte hem de farklı bir hava katmaktadır. Evde kolaylıkla yapılabilecek örgü modellerinden biri mısır örgüsüdür. Mısır örgüsü için saçlarımızı öncelikle güzel bir şekilde taramalı ve saçımızı bağlamalıyız. Daha sonra bağladığımız saçımızı iki eşit parçaya ayırırız ve sağdan bir tutam saç alıp sol tarafa, soldan bir tutam saç alıp sağ tarafa koyarak saçımızı örmeye devam ederiz. Böylece güzel bir görünü elde etmiş oluruz. Balıksırtı saç modelinde de saçlarımızı örmeye başımızın üstünden başlayarak saçın sonuna kadar devam ederiz ve kolay bir şekilde saçımıza şekil vermiş oluruz. Bir diğer kolay saç modeli de taç şeklinde yapılan örgüdür.

Kulağımızın yanında bir tutam saçı alarak diğer kulak hizamıza kadar taç gibi örmeye devam ederiz. Dilersek saçımızın arkasını da hafif toplayarak dağınık bir topuz elde edilebilir. Kısa saçlı bayanların bilmesi gereken püf noktalardan biri dalgalı saçların daha havalı göstereceğidir. Kısa ve kabaran saçlara sahipsek hafif dalga verilerek geriye doğru tokalarla tutturulan bir saç bizi gecenin güzel bayanı yapacaktır. Kısa saçlarda küçük örgülerde güzel olacaktır. Uzun saçlarda ise yapılacak en basit ve güzel modellerden biri atkuyruğu ya da önden hafifçe toplayarak saçı arkada salık bırakmaktır. Görüldüğü üzere bilinen küçük dokunuşlarla harika saçlar elde etmek mümkün.

Cevap Ver: