Evde Cila Nasıl yapılır?

0
206

Evde Saç boyama ve Cila Nasıl yapılır?

Kuaföre milyonlarını kaptırmak istemiyorsanız siz de kendiniz saçlarını yapabilir ve paranızı cebinize bırakabilirsiniz. Evde saç boyam yöntemi sanıldığı zor değildir. Malzemeleriniz elinizdeyse bu işlem kısa sürenizi alır. Saçınızı boyadıktan sonra saçlarınıza cila atarak kızıllıkları kapatabilir ve saç renginizi sabitleyebilirsiniz.

Son zamanların en moda saç boyama şekli olan ombre ya da sarı ışıltılar saçlarınız tazelenebilir ve dış görünüşüne yeni bir canlılık katabilirsiniz. Kuaför malzemeleri satan toptan bir yere gidip öncelikle oryal alabilirsiniz ardından yeterli derecede oksidan almalısınız. Saçlarınızın fazla yıpranmasını istemiyorsanız bu karışımın içine saçlarınıza iyi gelecek saç bakım yağlarından koyarak saçınızı yıpranmalara kaşı koruyabilirsiniz. Evde saç boyama ve cila nasıl yapılır. Saçlarınıza cila yapmak için küllü sarı kumral boya ile cila yapabilirsiniz.

Oryali bir kaba koyduktan sonra oksidan dan içine boşaltın. Bu karışımın kıvamı muhallebi kıvamında olmalıdır. İçine bakım yağlarından koyarak saçlarınız koruyabilirsiniz. Cila ise boya bir kabın içine boşaltılır ardından onun içerisine su koyularak cıvık bir kıvam elde edilir. Boyama işlemi gerçekleştirildikten sonra bu karışım saça uygulanır ve on beş dakika saçta bekletilir ve bu sayede saç rengi otururu.

Oryali saçınıza nasıl uygulayacağınıza gelince bu sizin saçlarınızda sarı yoğunluğunun ne kadar kalmasını istediğinize bağlıdır. Bekleme süresini ise saçınızın ne kadar sarı kalmasını istemenize bağlıdır. İşlemi hızlandırmak isterseniz eğer saç kurutma makinesini saçınıza tutun.

Cevap Ver: