Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

0
145

Ev Yapımı Sivilce Maskeleri

            Özellikle ergenlik döneminde artan sivilceler pek çok kişi için rahatsız edicidir. Yağlı bir cilde sahip olan kişilerde sivilce görülme oranı daha fazladır. Yüzlerdeki siyah noktalar, sivilce ve sivilce izleri cildin güzelliğini de geri plana atmaktadır. Daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için öncelikle bazı maskeleri uygulamanızda fayda vardır. Bu maskeler arasında en yaygın olan maskeler arasında kil maskesi gelmektedir. Kil kan dolaşımını hızlandırması nedeniyle cildin yenilenmesinde oldukça faydalıdır. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz bir kil ile sizde evde kolayca kil maskesi hazırlayabilirsiniz.

Özellikle kil sivilce için kullanılan maskelerde sık sık kullanılmaktadır. Kil maskesini farklı şekillerde yapmanız mümkündür. Yüzdeki siyah noktalar ve akneler için kullanacağınız kil maskesi için yarım limon suyu, bir kaşık kil ve aspirin tozu kullanabilirsiniz. Bu karışımı cildinize haftada bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Kil maskesini cildinizde 10 dk beklettikten sonra önce ılık su ile yıkayın. Daha sonra soğuk su ile yıkayarak cildiniz de bir şok etkisi yapmanız daha canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

             Ev yapımı sivilce maskeleri arasında önerilen bir diğer maske de elmalı ballı sivilce maskesidir. Elmayı bir kabın içerisine rendeleyip üzerine üç kaşık bal döküp karıştırdığınız maskeyi cildinize uygulayarak daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Maskeyi cildinizde 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Cevap Ver: