Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

0
136

Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

Yüzümüzde çıkan sivilceler her zaman canımızı sıkmıştır. Daha çok yağlı ciltlerde görülen sivilceler aslında bir nevi hastalıktır. Yüzümüzdeki sivilcelerden kurtarmak için bir çok ilaç yada doğal yöntemler vardır. En kolayı evde yapılan maskelerdir. Çok pratik maskeleri uygulayarak cildimizi pürüzsüz yapabiliriz. Sivilcelerden kurtulmak için önce ev yapımı kolay sivilce maskeleri kullanmak en doğrusudur.

Gülsuyu ile yüzünüzü silebilirsiniz. Gülsuyu uzun yıllardır kullanılan ve tonik görevi gören en doğal temizlik malzemesidir. Ayrıca bir çorba kaşığı gülsuyunu bir çorba kaşığı bal ile güzelce karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. 20 dakika bekleyip bol su ile yıkayınız.

Kil maskesi de çokça tercih edilen maskelerden biridir. Kilin cildi yenilemesi kan dolaşımını hızlandırması gibi birçok faydası vardır. Sivilceleri kuruttuğu için sivilcesi olanlar tarafından kullanılmaktadır. Haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır. Yarım tatlı kaşığı kili yarım tatlı kaşığı limon suyu ile karıştırıp cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin. Sonrasında bol su ile temizleyin.

Limonla yapacağımız maskelerde sivilcilerimize iyi gelecektir. Yarım tatlı kaşığı limon suyu ile bir yumurta akını güzelce karıştırıp yüzünüze sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra su ile güzelce yıkayın. Bu maskeyi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Aspirin maskesi de son zamanlarda tercih edilenler arasındadır. 4 adet aspirini ezerek toz haline getiriniz. Toz haline gelen aspirinlerin içine 4 5 damla limon suyu ekleyiniz. 1 çay kaşığı da bal ekleyerek tüm malzemeleri karıştırınız. Yaklaşık 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Eğer cildiniz kuru ise 10 dakika yeterli olacaktır. Daha sonra bol su ile yıkayınız. Bu maskeleri evinizde kolayca uygulayabilirisiniz.

Cevap Ver: