Elmanın Cilde Faydaları

0
120

Elmanın Cilde Faydaları

Elma insan vücudu açısından son derece faydalı olan bir üründür. İçerisinde barındırdığı birçok önemli vitamin ve mineral dolayısıyla insan sağlığı açısından çok önemli bir besindir. Elmanın faydaları sadece bununla sınırlı kalmamaktadır. Elma, cilt için de çok faydalı bir besin olarak bilinmektedir.

Vücudumuz için çok faydalı olan elmanın cilde faydaları da oldukça fazladır. Elma özellikle cilt üzerinde parlaklık yaratarak, cildinizin solgun görünmesinin önüne geçer. İçerdiği kolajen bakımından oldukça zengin olan elma, cilde pürüzsüz bir hava katar ve cildin canlı görünmesini sağlar. Özellikle kış aylarında yediğiniz elmalardaki kolajen miktarı daha fazla olmaktadır.

Elmanın cilt için bir diğer faydası da, cildin nemlendirilmesini sağlamasıdır. Bunu yapmak için bir dilim elmayı keserek yüzünüze uygulamanız yeterli olacaktır. Böylece cilt hem nemlenmiş olacak, hem de cilt üzerinde etkili bir temizlik yapılmış olacaktır. Uzmanlar özellikle cildin nemlendirilmesi konusunda doğal yollara dikkat çekerler. Elma bu konuda çok önemli bir doğal nemlendirici görevi görmektedir.

Elma ile yapılacak bazı maskeler sayesinde, yaşlanmayı geciktirmek ve cilt üzerindeki kırışıklıklardan kurtulmak da mümkündür. Bir adet elmayı rende yaparak cildinize uygulayın. Bu şekilde elma rendesini 15-20 dakika kadar bekletin. Bu yöntem hem cildi temizlerken hem de kırışıklıklarla ciddi şekilde mücadele etmenize yardımcı olacaktır. Elma aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarından korunmak için de etkili bir ürün olmaktadır. Elma rendesini aynı şekilde güneş yanıkları için de kullanabilirsiniz.

Cevap Ver: