Düz Karın Diyeti

0
162

Düz Karın Diyeti

Günümüze birçok kişinin yaşadığı sorunlardan birisi fazla kilolardır. İnsanlar gerek beslenme şekillerinin düzensiz olması, gerekse gün içinde hareketsiz kaldıkları için kilo almaktadır. Beslenme uzmanlarına göre kilo alımında en tehlikeli olan bölgelerden birisi karın bölgesidir. Çünkü karın bölgesinde toplanan kilolar hem ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor, hem de bu bölgede toplanan kiloların verilmesi çok daha zor oluyor. Bu yüzden mutlaka kişilerin beslenme düzenlerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Karın bölgesindeki kilolardan kurtulmak için uygulanan birçok diyet bulunuyor. Ancak bu diyetler arasında birçok kişinin sürekli olarak uyguladığı ve oldukça kısa sürede sonuç veren diyetlerden birisi düz karın diyetidir. Düz karın diyeti programında farklı günlerde uygulanabiliyor. Yani kişilerin tercihlerine göre bir hafta, dört gün ya da iki gün boyunca düz karın diyeti uygulanarak ve karındaki kilolardan kolaylıkla kurtulmak mümkündür.

Düz karın diyeti programında diyet yapan kişiler özel olarak hazırlanan karışımı sıvı olarak tüketmek durumundadır. Bu karışım vücut içerisindeki asit ve baz dengesini düzelterek metabolizmayı hızlandırır ve daha kolay bir şekilde kilo verilmesini sağlar. Karışımı yapmak ise oldukça basittir. Karışım içerisinde iki litre su, 1 çay bardağı yeşil çay, 1 çay kaşığı zencefil, 1 adet kabuklu elma, 1 adet kabuklu limon, 1 tane salata, tarçın ve nane bulunuyor. Bu karışımı kaynatıp bir gün dinlendirdikten sonra diyet boyunca her gün düzenli olarak tüketmek gerekiyor.

Cevap Ver: