Düşünceleriniz Cildinizi Etkiler Mi?

0
130

Düşünceleriniz Cildinizi Etkiler Mi?

Stres veya kötü düşüncelere sahip olmak cildimizi nasıl etkiler hiç düşündünüz mü? Alt tarafı bir düşünce dediğiniz şeylerin aslında hem vücudunuza hem de sağlığınıza etkisinin farkında mısınız?

Herkes güzel olmak ister. Başkaları tarafından beğenilmeyi, iltifatlar almayı. Yüz güzellikleri için binlerce dolar harcayan kişiler bile bazen istediği güzelliğe ulaşamıyor. Ve beğenilme arzuları yarda kalıyor. Peki, düşüncelerin cildinizi etkilediğinin farkında mısınız? Düşünceleriniz cildinizin parlaklığı ve görünüşün nasıl olacağı konusunda önemli bir yere sahiptir. Yapılan araştırmalar sonucu stres gibi değişkenliklerin sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarını tetiklediğini belirlemiştir. Düşünceleriniz farkında olmasanız da cildinizi etkilemektedir. Özellikle yoğun stres yaşayan kişilerin ciltleri erken kırışmakta, parlaklığını ce eksikliğini kaybederek sarkmakta ve sonuç olarak yaşlanmış bir görünüme sebep olmaktadır ve maalesef yoğun stres yaşayan kadınlar estetik cerrahiye yönelmektedirler.

İyi düşünün iyi olsun lafını boşa söylememişler. Beyninizde gezinen iyi düşünceler ise vücudunuza ve cildinize hem sağlık vermekte hem de kırışmasını geciktirmektedir. Yani aslında güzel bir cildi için yapmanız gereken güzel düşüncelerle beyninizi beslemektir. Bu sayede iyi düşüncelerle beslenen beyin vücudunuza daha iyi davranacaktır ve cildini de geç yaşlanacaktır. Bunun örnekleri dünyamızda sürüyle mevcuttur. Stressiz yaşayan insanların daha geç yaşlandığı ya da stresle yaşayanların ise erken çöktükleri bilinen bir gerçektir.

Düşünceler başta vücut sağlığınız olmak üzere bedeninizin ne zaman yaşlanacağına kadar önemli bir görevleri vardır. İster iyi düşünüp genç bir cilde sahip olun ister stresli yaşayın genç yaşta yaşlanın. Nasıl düşüneceğiniz ise size kalmış

Cevap Ver: