Düğün Öncesi Yapılması Gereken Saç Ve Güzellik Bakımı

0
137

Düğün Öncesi Yapılması Gereken Saç Ve Güzellik Bakımı

Her genç kızın hayalidir. Beyaz bir gelinlik giymek ve o gün her şeyin mükemmel bir rüya gibi olmasıdır. Çünkü sadece bir kere yaşanmaktadır. Bir ikincisi olmamaktadır. O yüzden o gün çok güzel ve harika görünmek ister.Öncelikle gelinlikle başlar. Gelinlik seçimi için aylar öncesinden bakılır ve son güne kadar uğraşılarak karar verilir. Tabi ki gelinliği tamamlayan aksesuarlardan biride saç ve güzellik bakımıdır. Aslında bunlarda güzellik merkezlerinde aylar önce bakılır, araştırılıp o şekilde karar verilir. Saç ve güzellik bakımı son güne bırakılmamalıdır. Çünkü gelini ve gelinliği tamamlayan unsurlardır.

Bu yüzden saç ve güzellik bakımı için de aylar öncesinden araştırılıp, karar verilmelidir. Bu nedenle kendimizin seçimleri dışında bilirkişilerden de destek almak gerekir. Gerek gelinlik modeline, gerek yüz tipine göre saç modelleri ve saç rengi belirlenmelidir. Düğün öncesi beğenilen saç modelleri ve saç rengi denenmelidir. Güzellik bakımı da saç bakımı da son güne bırakılmamalıdır. Yüz veya vücutta yapılacak bakımlar önceden karar verilerek, belirlenmelidir. Tırnağa sürülen oje rengi dahi düğün öncesinde karar verilmelidir. Aksi durumda düğün heyecanı nedeniyle hayal edildiği gibi olmayabilir.

Bayanların hayatında bir kez yaşanan bu günün muhteşem ve eksiksiz olması için saç ve güzellik bakımlarının düğün tarihinden çok önce planlanması ve uzman kişilerden fikir alınarak ilerlenmesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki saç ve güzellik bakım gelini ve gelinliği tamamlayan önemli aksesuarlardır.

 

Cevap Ver: