Dresuar Modelleri

0
413

Dresuar Modelleri

Dresuarların enleri dar ve uzun olan genelde mutfakta, yatak odasında, yemek odasında, antrelerde ve salonlarda kullanılır. Salonlarda çekmeceli olan dresuarlar yatak odalarında çekmeceli ya da çekmeceden bağımsız olarak kullanılmaktadır. Dresuarlar bulundukları odada dağınıklıkları toplar ve herhangi bir yere ait olmayan eşyaları kabullenen mobilyalardır. Aradığımız küçük, lazım olmaz gibi görünen eşyaları dresuarlara koyduğumuz zaman rahatlıkla bulabiliriz.

Dresuar Modelleri      Geçmişte her mobilya takımında mutlaka bulunan dresuarlar şimdilerde çok fazla kullanılmaz durumdadırlar. Genel de Fransız esintisi taşıyan dresuarlar klasik tarzlara sahiptirler. Bazen de İtalyan dizaynlarından esinlenerek hazırlanmış ahşap mobilyalar şimdilerde çoğu kişinin evinde bulunmazken dresuarların önemini bilen insanlar onun için antresinde mutlaka bir yer ayırmaktadır.

Eskiden kullanılan dresuar modelleri ile şuan kullanılan modeller arasında çok fazla fark yaratmıştır üreticiler. Şimdilerde üretilen dresuarlar genelde ince ayaklı tek çekmeceye sahip olan bazen, bazen de herhangi bir çekmecesi bulunmayan ister eskitme tarzında isterseniz de yeni dönem mobilya malzemelerinden üretilmiş. Dresuar seçimi yapılacaksa eğer illaki mobilyalarınızla uygun olmasına hiç gerek yok. Onları kendi başına mobilyalar olarak düşünüp özgün şekilde antrenizde şık bir kullanım alanı yaratabilirsiniz. Salonda kullanmanız gerekiyorsa modern takımlara sahipseniz eğer vintage ya da avangart bir dresuar kullanabilirsiniz.

Çağımızda dresuarlar ince ayaklı canlı,  renklerde, pastel tonlarda, çekmeceli ya da çekmecesiz, çok işlevli, çok raflı, torna ayaklı, el oyması şeklinde olan çeşitleri ile sizin evinizde yer almak için sizlerin beğenisine sunulmuştur. Yeni dönem dresuarlar alacağınız hangi model olursa olsun evinize çok yakışacak ve farklı bir hava katacak ve değişik bir atmosfer ortamı oluşturacaktır.

Cevap Ver: