Dolgun Dudaklara Sahip Olmak

0
128

Dolgun Dudaklara Sahip Olmak

Pek çok bayan dolgun dudaklara sahip olmak ister. Çoğu kişi dolgun dudaklara genetik olarak sahipken kimileri de estetik ile bu görünüme sahip olabilmektedir. Fakat dolgun dudaklar için herhangi bir estetik operasyon geçirmeye gerek yoktur. Evde yapacağınız yöntemler ile de daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Dolgun dudaklar için bal ve zeytinyağı kullanabilirsiniz. Kullanacağınız malzemeler bir kaşık bal ve bir kaç damla zeytinyağı. Bu iki malzemeyi karıştırarak temiz bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınızı yavaşça fırçalamanız gerekmektedir. Dudaklarınızı fırçalamanız dudak üzerinde oluşan kabuklanmaları önleyecektir. Daha dolgun dudaklara sahip olmak için bu maskeyi haftada en az iki defa yapmanız gerekmektedir.

Dudakları daha dolgun göstermek için kullanabileceğiniz maskelerden biri de domates, bal ve yoğurt karışımıdır. Domatesleri rendeleyerek suyunu çıkarmanız ve bal ile yoğurdu karıştırarak hem cildinize hem de dudaklarınıza sürmeniz gerekmektedir. Bu yöntem ile daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Domates, bal ve yoğurt maskesi dudak kırışıklarını açmada oldukça etkilidir.

Dudak maskelerinde genellikle bal kullanılmaktadır. Bal cildin parlak bir görünüm kazanmasını sağladığından dudaklardaki pürüzsüzlük için de oldukça etkilidir. Balın dudakları nemlendirme özelliği vardır. Sizlerde kullanacağınız maskeler içerisine bir kaşık bal damlatarak dudaklarınızı daha dolgun görünüme kavuşturabilirsiniz. Dudaklar için kullanılacak maskelerden biri de salatalık ve bal karşımıdır. Salatalık nemlendirmede oldukça etkili bir bitkidir. Bu maskeyi hem cildinize hem de dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Cevap Ver: