Doğal Saç Maskeleri

0
125

Doğal Saç Maskeleri

Son zamanlarda saçlarımız ısı ile çok işlem gördüğünden aşırı yıpranmaktadır. aynı zamanda sık sık saçlarını boyatan insanların saçlarında kuruma, zor taranma gibi problemler ortaya çıkar. Evde yaptığımız doğal saç maskeleri ile saçlarımızı ilk günkü görünümlerine kavuşturabiliriz.

Doğal saç maskeleri. Öncelikler saçlarınızın daha parlak ve güçlü görünmesini istiyorsanız yumurta maskesini denemelisiniz. 1 yumurta , 1 tatlı kaşığı bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı sirke. Öncelikle bir kaba yumurtanın siyahı ve beyazını ayırmalısınız. Maskede yumurtanın sarısı kullanılacaktır. diğer malzemeleri de koyarak homojen bir karışım sağlamalısınız. Daha sonra bu karışımı saçlarınızın bütününe yedirmelisiniz. Bu maske üç saat saçınızda kalmalı. saçınızı streç film ile sarmalısınız. Üç saat sonra saçlarınız şampuanla iyice yıkamalısınız. Bu maskeyi her hafta yaptığınızda saçlarınızdaki değişimi görebilirsiniz.

Diğer doğal saç maskesi ise şöyledir. Bir kaba yarım bardak yoğurt, bir çay kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı balı koyup bir karışım elde ettikten sonra saç derisinden sonra uca kadar bu maskeyi sürebilirsiniz. En az 15 dakika bekledikten sonra iyice durulayın. Saçlarınızı nemlendirmek istiyorsanız bir küçük avokado, 1 çorba kaşığı zeytinyağı veya badem yağı, yarım su bardağı süt bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saçınıza yedireceksiniz ve en az 15 dakika bekleyeceksiniz. Bu maske saçlarınıza istediğiniz nemi verecek ve sağlıklı görünümünü elde edeceksiniz.

Cevap Ver: