Doğal Saç Maskeleri Ev Yapımı

0
155

Doğal Saç Maskeleri Ev Yapımı

Evde kolaylıkla hazırlayacağımız doğal yani organik saç maskeleriyle hem saçımızı beslemek hem de güzelleştirmek çokta zor değildir. Birçok kişinin mutfağında kolaylıkla ulaşabileceği bulabileceği ürünlerle ev yapımı saç maskeleri yapılabilir. Saçlarımızın güzel görünebilmesi için öncelikle sağlıklı saçlarımızın olması gerekmektedir. Bunun içinde saçlarımızı besleyen ürünler kullanmamız gerekir.

Saçların sağlıklı olmasını sağlayabilmek için saçların beslenmesinde bize yardımcı olacak üç kilit nokta değerindeki ürün zeytinyağı, süt ve yumurtadır. Sızma zeytinyağı saçlarımızı nemlendirme ve saçlarımıza parlaklık katmada önemli bir göreve sahiptir. Zeytinyağı saçlara masaj yapılarak uygulandığında saçlarımızın beslendiğine ve parlaklık kazandığına şahit olabiliriz. Saçlara uygulanabilecek sütte tıpkı zeytinyağı gibi saçlarımıza yumuşak bir his vermede bize yardımcı olacaktır. Ayrıca kuru saçlarda zeytinyağı ve süt kurtarıcı konumundadır. Yağlı saçlarda ise kullanılabilecek kurtarıcılardan biri limondur. Derideki açık gözenekleri kapatır ayrıca kullanımında dikkat edilmelidir çünkü saçların rengini açabilir. Bal, saçların beslenmesini sağlamada kullanılabilecek cazip ürünlerden biridir.

Birçok evde bulunan ürünlerden biri yumurta ile saçlarımıza bakım yapmak mümkündür. Yumurta protein açısından zengin bir besindir ve protein saçların beslenmesi ve sağlıklı büyümesinde etkilidir. Yumurta saçları besleyerek saçların kırılması ve aşırı dökülmesini engellemektedir. Bir yumurta, bir bardak süt, yarım limon ve iki yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılarak harika besleyici bir maske hazırlanabilir. Yapılabilecek diğer bir saç maskesi ise yoğurttur. Yoğurt, antioksidanlar, vitamin, kalsiyum ve protein içeren zengin bir besin kaynağıdır. Bir bardak Yoğurt, bir çay kaşığı elma sirkesi, bir çay kaşığı bal karıştırılarak nemlendirici ve saçlarımızın dengesini koruyucu bir saç maskesi hazırlanabilir. Doğanın bize sunduğu imkânlarla ve evimizde kolaylıkla bulabileceğimiz doğal ürünlerle saçlarımız harika görüntülere kavuşabilir.

 

Cevap Ver: