Diyet ile Egzersiz Bir Bütündür

0
191

1Bizlere sıkça tavsiye edilen karın egzersizlerini uygulamak ne kadar doğru dersiniz? Maalesef yeryüzündeki hiçbir crunch vücudunuzun orta bölgesindeki kalınlığı inceltememektedir. Uyguladığınız diyet çeşidi her ne olursa olsun, ek olarak yaptığınız Crunch hareketleri, yağ bölgesinin altında yer alan kasları yayar. Çabanız ne derece yüksek olursa olsun yağlı bölgeyi ortadan kaldırmadığınız müddetçe arzu ettiğiniz kasları ortaya çıkaramazsınız. Vücudunuzun yağlı kısmından bölgesel değil, bütünsel olarak kurtulabilirsiniz. Eğer spor ve egsersiz çalışmanız bu yönde değilse çalıştırıcınızla size uygulamakta olduğu egzersiz modeli üzerinde konuşmalı ve daha faydalı ve sonuca ulaşılabilir bir çalışma çeşidi üzerinde ilerleme kaydedebilirsiniz. Özellikle tempolu yürüyüş, yüzme, koşu ve halatla tırmanma gibi etkisini daha hızlı gösterebilecek egzersiz çalışmaları konusunda danışmanınızla konuşun.

Beslenmenizle ilişkili olarak alacağınız radikal kararlar ile karın bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle karbonhidrat ve trans yağ içeren besinlerden uzak durmanız hem sağlığınız hem de beslenme alışkanlığınız açısından hayati önem taşımaktadır. Ayrıca günümüz dünyasının en büyük problemlerinden biri olan stres de göbek bölgenizdeki yağlanmanın en büyük etkenlerinden birini oluşturmaktadır. Unutmamak gerekir ki düzenli bir yaşam tarzı, düzene alınmış bir uyku sistematiği tükettiğimiz gıdalar kadar önem arzetmektedir. Bu nedenle yaşam biçiminizi olabildiğince düzene sokmalısınız.

Bugüne kadar yaptığınız yanlış beslenme olgusunun dışına çıkmak sizin için yeni bir başlangıcın anahtarı olabilir. Bu nedenle disiplinden kopmaksızın uygulanacak diyet ve egzersiz programının sizi istediğiniz noktaya götürebileceğine dair şüpheleriniz ortadan kalktığına göre daha neyi bekliyorsunuz? Başlamak bitirmenin yarısıdır.

 

Cevap Ver: