Denize Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

0
130

Denize Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Denize giderken saçlarınızı nasıl yapacağınıza karar veremiyor iseniz, nasıl yaparsanız uçuşmaz ya da önünüze gelmez diye düşünüyorsanız, işte denize giderken yapılabilecek saç modelleri;

Denize giderken basit bir dağınık topuz ile saçlarınızı ensenizin yukarısında toplayabilir, dilerseniz bir bandana ile de saçlarınızın gözünüzün önüne gelmesini engelleyebilirsiniz ve denize giderken çok uğraşmadan basit ve hoş görünen bir saç modeli yapabilirsiniz. Eğer daha uğraştırıcı uzun süre kalıcı bir model istiyor iseniz, saçlarınızı balık kuyruğu örgüsü ile tek örebilirsiniz. Hem örgüyü sağa ya da sola da atabilirsiniz fakat toplu saçlar daima daha rahat olacaktır. Bunun için saçlarınızı topuz yapmak isteyebilirsiniz fakat topuzlar genelde çok çabuk dağılır ve açılır. Bu yüzden daha kalıcı topuzlar istiyorsanız, saçlarınızı önce iki yandan örebilir, daha sonra dilerseniz ortada tek topuz olarak, dilerseniz de iki yandan birer topuz olarak toplayabilirsiniz. Böylece hem daha kalıcı bir topuz elde etmiş olursunuz hem de saçlarınızı topladığınız için güneşin ve denizin zararlı etkilerinden saçlarınızı korumuş olursunuz.

Saçlarınızı açık bırakmak istiyorsanız da yine basit bir bandana ile saçlarınızın önünüze gelmesini engellemiş olursunuz. Dilerseniz saçlarınızın öndeki birkaç tutamını örüp arkaya sabitleyebilir, yine öne gelen saçları arkada tutmuş olursunuz. İki yandan birer örgü ile tüm saçlarınızı da örüp toplayabilirsiniz. İki yandan bir tutam saçı örüp taç gibi iki tutamı arkada birleştirerek da saçlarınızı bir arada tutabilirsiniz.

Cevap Ver: