Dekoratif Halı Modelleri

0
284

Dekoratif Halı Modelleri

            Bir evin en önemli dekorasyon aksesuarlarından biri de halılardır. Özellikle eski dönemlerde daha çok evi sıcak tutma amaçlı kullanılan halılar artık evlerde parke kullanımın yaygınlaşması ve ısıtma sistemlerinin de gelişmesi ise kullanımı daha çok dekoratif amaçlı olmuştur. Halı seçerken öncelikle oturma gruplarınıza olan uyumu göz önüne alınmalıdır. Koyu mobilyalar tercih ettiğiniz bir salona sahipseniz halı tercihlerinizi açık renklerde kullanabilirsiniz.

dekoratif-hali-modeliDekoratif halı modelleri arasında son dönemde en çok tercih edilen modellerden biri de lazer kesimli halılardır. Lazer kesim halılar klasik halı anlayışını değiştirmektedir. Buna göre halılar ya yuvarlak ya da dikdörtgen olarak kullanılırken artık lazer kesimli halılar ile geometrik şekillerde kesilen halılar ön plana çıkmıştır.

Halı seçimlerinizi salonlarda kullandığınız mobilyalara göre ayarlamanız gerekmektedir. Eğer klasik mobilyalarla dizayn edilmiş bir salona sahipseniz halınızı açık tonlarla tercih etmeli ve halınızda yaldızlı modelleri ön plana çıkarmalısınız. Klasik salonlarla Osmanlı motifli halıları kullanabilirsiniz. Böylece salonlarınızda zengin bir görünüm elde edebilirsiniz. Evlerinizde şömine kullanıyor iseniz buralarda dana derisi modelli beyaz halıları tercih etmeniz oldukça şık bir dekorasyona sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Evlerinizde spor mobilyalar tercih ettiyseniz halınızı pastel renk tonlarında tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde halılarda country tarzı oldukça fazla kullanılmaktadır. Mavi ve pembe çiçek detaylarının yer aldığı açık renkli halılar özellikle country mobilyalar ile oldukça uyumludur.

Cevap Ver: