Dekorasyonda Yaz Havası

0
150

Dekorasyonda Yaz Havası

Yaz mevsiminin canlılığımı ev dekorasyonunuza yansıtmak istiyorsanız ufak tefek değişiklerle ve kullanacağınız renklerle mekânlarınıza daha canlı ve göz alıcı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yaz mevsimi için öncelikle beyaz ve mavi gibi açık renkler öncelikle yaz dekorasyonu için öncelikli tercihler olacaktır. Yazın diğer can alıcı renkleri ise turkuaz, fuşya, mor ve turuncu gibi renkler olarak kabul edilirken bu renk ve tonlarını hem mobilyalarda hem de aksesuarlarda rahatlıkla kullanılabilirsiniz.

Dekorasyonda yaz havası yaratmak için evinizin her köşesinde yazın canlılığını yansıtan desenli aksesuarlar ve ev tekstili ürünlerini cesurca kullanın. Salondaki veya bahçenizdeki oturma gruplarınızın üzerine renkli yastıklar kullanılırken masalarınızın üzerinde mutlaka renkli çiçekleri kullanın. Büyük renkli cam vazolardan veya fanuslardan alın ve içini rengârenk çiçeklerle doldurun. Ayrıca oturma alanlarınızda desenli ve renkli minderlerden mutlaka yararlanmanız çok faydalı olacaktır. Sandalye ve koltuklarınızda turuncu, mor, pembe veya sarı renklerdeki desenleriyle göz alan minderleri kullanarak yazın enerjisini evinize taşıyabilirsiniz.

Yazın ferahlığını ve gücünü yansıtmanın en önemli yollarından biri de balkonlarda veya bahçelerde bambu detayları kullanmaktır. Bambu avizeler, mumluklar ya da aksesuarlar bu grupta değerlendirilebilir. Cıvıl cıvıl yaz renklerini yatak odanızda da kullanarak doğadan ilham alan bir dekorasyon tarzını seçebilirsiniz. Rengârenk uçuşan tüller ve desenli yastıklarla kombinlenebilen dekorasyonunuzu mavi ve beyaz eşleştirmesiyle de kullanabilirsiniz. Mavi tonlarındaki kilimler kullanaraktan yaz havasını evinizin her köşesinde yaşatabilir ve kış havasının kasvetini evinizden uzaklaştırabilirsiniz.

 

Cevap Ver: