Cilt Bakımı İçin Öneriler

0
132

Cilt Bakımı İçin Öneriler

Herkes cildinin, parlak pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini ister. Sağlıklı bir cilde kavuşmak için ilk olarak cilde ihtiyacı olan şey verilmelidir. Kimi ciltler kuru ve nemsiz olurken kimi ciltler fazla yağlı bir görünüme sahiptir. Bu nedenle ilk olarak cilde uygun olan ürünler tercih edilmelidir. Cildinize ürünü ya da maskeyi uygulamadan önce, mutlaka küçük bir noktada deneyip, alerjik reaksiyona karşı tedbir almalısınız.

Cildinizin sağlıklı görünmesi için diğer bir etken de makyaj malzemeleridir. Makyaj malzemeleri cilt sağlığınızı ciddi şekilde etkilemektedir. En basit örneği olarak; gözünüze içerisinde fazla kimyasal madde barındıran kalem ya da göz makyaj malzemelerinden kullanırsanız, mikrop kapma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle bildiğiniz ve güvendiğiniz markalardan alışveriş yapmanız önerilir. Cildinizi temiz tutmak için limon kullanabilirsiniz. Limon hem cilt tonunu eşitler hem de fazla yağı arındırır. 10 damla limonu su ile karıştırıp, yüzünüzde 10 dakika bekletip durulamanız işlemin faydasını görmenizi sağlayacaktır.

Her cilt her bakım ürününü kullanamaz. Bazı ürünler fazla nemlendirici içerirken bazıları kurutmaya yöneliktir. Özellikle hassas ve akneli bir cilde sahipseniz bunun önemi daha fazla artar. Makyaj yaparken ya da ürün kullanırken aknenin, cildinize yayılmasını engellemelisiniz. Cildinizi mutlaka zararlı güneş ışınlarından korumalısınız. Özellikle hassas ciltler için bu öncelikli şarttır. Her gün ve her mevsim yüzlerine güneş koruma sürmeleri gerekir. Güneş ışınları çoğu ciltte makyaj malzemeleriyle etkileşim haline girer. Bu nedenle ürünlerinizi güneş koruyuculu olarak seçebilirsiniz.

Cevap Ver: