Cilt Bakımı İçin Kürler

0
136

Cilt Bakımı İçin Kürler

Cilt bakımı bayanlar için de erkekler için de oldukça önemlidir ve temiz ve bakımlı bir cilt herkesin hayalidir. Bunun için cilt bakımı kürleri oldukça rağbet görmüş ve denenmiştir.

Cilt Bakımı İçin Kürler Ne İşe Yarar?

– Kuru Ciltler İçin Kürler

Cilt bakımı kürlerinden ilki; Mayonezli Kuru Cilt Kürü. Bu kür için 2 yemek kaşığı mayonez ve 1 çay kaşığı bebek yağı gerekecektir. Bu iki malzemeyi karıştırdıktan sonra kurumanın en çok görüldüğü diz, dirsek, yüz ve boyun bölgelerine uygulayabilirsiniz. Cildinizi nemlendirecek ve bakımını sağlamış olacaktır.

– Sarkma Önleyici Kürler

Bir diğer kür de Sıkılaştırıcı Limon Maskesidir. Bu maske için de yarım limon suyu ve 1 yumurta beyazı kullanmanız gerekecektir. 3-4 dakika kadar bu iki malzemeyi karıştırdıktan sonra aynı bir yüz maskesi gibi yüzünüze uygulayın ve biraz bekledikten sonra yıkayın. Cildi sıkılaştırıp sarkmasını engelleyecektir.

– Canlandırıcı Ve Tazeleyici Kürler

Bir diğer kür ise Salatalık ve Avokado Kürüdür. Bu kür için yarım kıyılmış salatalık, yarım kıyılmış avokado, 1 yumurta beyazı ve 2 tatlı kaşığı süt tozu gereklidir. Bu malzemeler karıştırılır ve ezilerek püre haline getirilir. Yüzünüze bu püre kıvamındaki karışımı uygulayıp yarım saat kadar beklediğiniz zaman kurumuş olacaktır ve cildiniz tazelenip canlanmış ve nemlenmiş olacaktır.

Bunun gibi kürler sık sık düzenli olarak uygulanarak kullanıldığı zaman cildinizin tazelenmesini, nemlenmesini ve canlanarak sarkmasını önlemiş olur.

Cevap Ver: