Cilt Alt Tonu Nedir Nasıl Belirlenir?

0
140

Cilt Alt Tonu Nedir Nasıl Belirlenir?

Cilt Alt Tonu Nedir

Cilt altı tonu cildin daha sağlıklı görünmesi için kıyafet saç ve kozmetik ürünlerin seçiminde yardımcı olan bir cilt analizidir. Kişinin kendine uygun renkleri seçebilmesi için bu cilt analizine ihtiyacı vardır. Bu analiz sonucuna göre daha kolay renk seçimine gidecektir

Cilt tonu üçe ayrılır. Warm, cool,nötr olarak gruplandırılır. Cool soğuk alt tona sahip olduğunuzu, warm sıcak alt ton, nötr ise karma bir cilde sahip olduğunuzu gösterir.

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir?

İlk olarak damar testi cilt altı tonunu belirlemede kullanılacak yöntemlerden birisidir. Işıklandırılmış bir ortamda bileklerinizi ve şakaklarınızdaki damar renklerine bakınız. Eğer yeşil renk ise sıcak tona sahipsiniz. Eğer damarlarınız mavi tonda ise soğuk tona sahipsiniz.

Bu yöntemi güneş ışığında uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

İkinci yöntem ise altın ve gümüş testini uygulamakla sağlanır. Altın kolye veya yüzüğü vücudunuza taktığınızda altın parlak ve sağlıklı bir görüntü oluşturuyorsa warm, sıcak tona sahipsiniz. Gümüş bir takıyı ve yüzüğü taktığınızda sağlıklı ve parlak görünüyorsa cool, soğuk tona sahipsiniz. İkisi arasında herhangi bir şeyi ayırt edemiyorsanız nötr tona sahipsiniz.

Diğer bir yönte ise mavi ve mor renklerin size yakıştığını düşünüyorsanız cool tonuna, kırmızı sarı ve turuncu renklerin sizi daha canlı gösterdiğini düşünüyorsanız warm cilt altı tonuna sahipsiniz demektir.

Cilt Altı Tonu Ne İşe Yarar?

Cilt altı tonuna uygun yapılan makyajlar daha hoş ve canlı gözükecektir. Cilt altı tonuyla zıt olan makyaj malzemeleri yüzünüzü sağlıksız gösterecektir. Ayrıca kıyafet tercihleri ve seçimlerinde de çok etkili bir yöntemdir.

Cevap Ver: