Burundaki Siyah Noktaları Temizleme

0
192

Burundaki siyah noktaları temizleme, nasıl temizlenir? İnsanların cilt yapılarıyla ilgili olup yağlı ciltlerde daha fazla görünmektedir. Hava kirliliği, makyaj artıkları, cildin düzgün temizlenmemesi neden ile siyah noktalar kişilerin ciltlerinde oluşmaktadır. Siyah noktaların en çok bulunan bölgesi burun da olmaktadır. Burun bölgesindeki siyah noktaların giderilmesi için neler yapılmaktadır? Öncelikle bireylerin cilt temizliğine dikkat etmeleri gereklidir cilt temizliği İhmal edildiği sürece siyah noktalar çoğalmaktadır. Günde iki kez sabah ve gece yatarken bireyler ciltlerini doğal ürünlerle ve bitkisel sabun ile yıkamalıdır. Bireyler ciltlerini yıkarken soğuk veya ılık su ile yıkamalıdırlar. Sıcak su cildin erken yaşta yaşlanmasına sebep olmaktadır.

 

Özellikle burun bölgesine peeling ve maske yapılması uygun olmaktadır. Bireyler ciltlerine parmak uçlarıyla masaj yapıp iyice temizlemelidirler. Ayrıca bireylerin dengeli ve sağlıklı beslenmesinde siyah noktaların oluşumunda önemli olmaktadır. Kişilerin cilt bakımında ve siyah nokta oluşumunun önlenmesin de bol su içilmesi siyah nokta oluşumunu önlemektedir. Yağlı ve şekerli gıdaların az tüketimi siyah nokta oluşumunu engellemektedir.

 

Siyah nokta oluşumunda beslenme kadar uyku düzeni de önemli olmaktadır. Bireyler cilt bakımı ve burundaki siyah noktaların giderilmesinde doğal yöntemleri tercih edip soda kürünü günde iki kez kullanıp ciltlerini temizleyip sıkılaştırmaktadırlar. Burun üzerindeki siyah noktalar için bazı bireyler ise elma sirkesi kullanıp antiseptik özelliğimden dolayı tercih etmektedirler. Elma sirkesinin antiseptik özelliğinden dolayı bireylerin yüzlerinde oluşan sivilce ve burun üstünde oluşan siyah nokta oluşumunu da engellemektedir.  Bireyler gün içerisinde farkında olmadan kirli ellerini yüzlerine sürmektedir bu sebepten dolayı yüzlerinde siyah nokta oluşumu hızlanmakta olup ellerini temiz tutmaları ve sık sık yıkamaları gerekmektedir.

Cevap Ver: