Burun Kontürleme Yöntemleri

0
143

Burun Kontürleme Yöntemleri

Burun şeklinizi daha uzun, geniş, dar ya da kısa mı göstermek istiyorsunuz? Bunu kontürleme yöntemleri ile yapabilirsiniz. Fakat burun kontürleme yöntemleri hakkında pak fazla bilgi sahibi değilseniz, şöyle başlayabiliriz;

Öncelikle burnunuzun şekline ve sizin burnunuzu nasıl bir şekilde göstermek istediğinize karar verin. Daha sonra ten renginizden birkaç ton açık bir aydınlatıcı ve ten renginizden birkaç ton koyu bir bronzlaştırıcı pudra ile işleme başlayın.

Eğer burnunuzun daha ince görünmesini istiyorsanız, Burnunuzun iki yanından ten renginize iki ton koyu olan bir bronzer pudra ya da krem ile geçin. Bu çizgi kaşlarınızın orta bitiş noktalarından başlamalı ve burun ucunuzda sonra ermeli. Kenarlardan getirdiğiniz çizgiyi burnunuzun ucuna doğru ‘V’ şekli çizerek getirin. Ortada kalan boş kısma aydınlatıcı uygulayın ve hepsini güzelce dağıtın. Bu şekilde burnunuzu daha ince ve küçük gösterecek şekilde kontürlemiş olacaksınız.

Eğer burnunuzun daha kalın ya da büyük görünmesini istiyorsanız da bu işlemlerin tam tersini uygulamanız gerekecek. Burnunuzun iki yanından yine kaş bitiş hizasından başlayacak şekilde aydınlatıcıyı sürün ve ortada kalan boş bölüme de az miktarda uzunlamasına bronzerı uygulayın. Daha sonra parmağınız, fırça ya da bir sünger yardımıyla bu malzemeleri burnunuzun belirlenen yerlerine dağıtın. Bu şekilde burnunuzun etrafı aydınlık göründüğü için hem kalın hem de büyük bir burun şekli gibi görünecektir.

Cevap Ver: