Beş Adımda Gece Makyajı

0
136

Beş Adımda Gece Makyajı

Gecenin yani özel bir ortamın en büyüleyici, dikkat çekici bayanı olmak herkes ister. Gece makyajı gündüz makyajında çok daha farklı olmalıdır çünkü gece insanların algıları daha farklı olacağından renkli ve dikkat çekici makyajlar yapılabilir ve çok daha havalı olunabilir. Gece makyajını doğru yapmak önemlidir çünkü yanlış yapılan bir gece makyajı bizi solgun, yorgun ve olduğumuzdan daha yaşlı gösterebilmektedir. Ön plana çıkarmak istediğimiz bölgelere uygulayacağımız doğru yöntemlerle gece herkesin içinde parıldayan bir yıldız olabilirsiniz.

Beş adımda doğru bir gece makyajı nasıl yapılır bunları bilmeliyiz.

Gece makyajında ilk adım olarak gözlerimizi ortaya çıkarmak önemlidir. Buğulu ve etkileyici bir göz makyajı için illaki de koyu renkler kullanmamız gerekmez. Gözümüze çekeceğimiz koyu renk bir göz kalemi ya da renkli bir far ile gözlerimizi ortaya çıkarmak mümkündür. Bunun için rimel kullanmamız da önemlidir. Kirpiklerimizi kirpik kıvırıcı ile kıvırarak bir rimel ile güzel bakışlara sahip olabiliriz. Gözaltına çok yoğun bir biçimde far sürmemeliyiz çünkü bu abartı olacak ve kötü bir görünüme neden olacaktır.

İkinci adım olarak pürüzsüz bir tene sahip olabilmek için doğru fondöteni kullanmak önemlidir. Cilt rengimize uygun fondöteni kullanmalıyız ve yüzümüz ile dekolte kısmımızın aynı renkte olmasına özen göstermeliyiz.

Üçüncü adım olarak yüz hatlarımızı belirginleştirmek için katı ürünler değil de kremsi içeriği olan ürünleri tercih etmeliyiz.

Dördüncü adım olarak elmacık kemiklerimizi ortaya çıkarmak önemlidir. Ten rengimize uyan allığı yanaklarımıza dağıtarak kullanmalıyız.

Son olarak beşinci adımda dolgun dudaklar vardır. Daha çok pembe ve kırmızı tonları seçerek etkileyici dudaklara sahip olabiliriz.

Cevap Ver: