Başarıya Giden Yolda Engelleri Nasıl Aşabiliriz?

0
142

Başarıya Giden Yolda Engelleri Nasıl Aşabiliriz?

Başarıya giden yolda başlıca üç engel vardır: Büyüklerimizin geçmişten gelen kalıplaşmış düşünceleri, artan nüfusla birlikte insanların “Tek tip” yetiştirilmesi ve sen. Evet, sen! Yanlış okumadın. Gelelim başarıya giden yoldaki engelleri aşmaya.

Öncelikle başarı kazanılmaz; elde edilir. Akabinde bir şeyi elde etmek, belirli sorumluluklar getirdiği gibi bilinçli olmayı da gerektirir. Konumuz başarıya giden yol olunca irade de önemli bir rol oynuyor tabi ki. Çünkü başarıya ulaşmaya çalışırken karşınıza birçok engel çıkacağı gibi birçok darbe de alabilirsiniz. İşte bu yolda irade, sizin bastonunuz olacak.

Bizim bir hedefimiz varsa, elbette karşımıza karşıt düşünceli insanlar çıkacak. Bu durumlarda sizin kendinizden emin ve dik bir şekilde yolunuza devam etmeniz gerekir. Bunun tek yolu ise içinizdeki “Başkası ne düşünür?” algısını yıkmaktır. Unutmayın hayat sizin, yön göstereceğim derken, aklınıza bin bir düşünce sokanların değil. Diğer bir durum ise insanların git gide sıradanlaşmasıyla tek tip insanların çoğalmış olması. Bunu söylememin sebebi kendinizi yeniliğe açık tutmanızdır. Herkesten farklı düşünmek, doğal olmak, başkalarına değil; kendinize aşina olmak sizi diğerlerinden önde tutmakla beraber, birçok engeli de aşmanıza yardımcı olur. Tabiki olay sadece sizin içinizde bitmiyor. Çevre ve geçmişinize yaşadığınız olumsuzluklar da başarıya giden yoldaki ufak virajlar diyebiliriz. Herkesin hayatı kolay olmayabilir, çok zor günler ve zor badireler atlatmış olabilirsiniz. Sadece geçmişte değil, hala kötü giden bir hayatın içinde olabilirsiniz. Bu durumda kendinizi sizi yolunuzdan alıkoyacak kötü şeylerden uzak durmalısınız. Açık söylemek gerekirse umursamaz olun. Çünkü bilin ki; kimse sizin hayatınızda ne yaşadığınıza önem vermez. Bu yüzden hiçbir  zaman kötülüğün sizi de etkilemesine izin vermeyin.

Bütün bu anlattıklarımı kısaca  şöyle toparlamak istiyorum: Sıradan hayatınıza renk katmayı bilin, farklı olun daha doğrusu günümüzde çoğu kişinin başaramadığını yapın: Kendiniz ol. Hayat sadece senin; sen yaşayacaksın sen acı çekeceksin, sen mutlu olacaksın. Demek istediğim kendini öncelik tut. Başarıya ulaşamazsanız Sen inanırsan hiçbir darbe seni durduramaz, aksine seni daha da kuvvetlendirir.

Cevap Ver: