Avokado Saçı Uzatır Mı?

0
129

Avokado nasıl bir meyvedir?

Avokado, tropikal iklimlerde yetişen saç bakımı için kullanılan saç uzamasına destek vermek ve saç dökülmesini yavaşlatmak için kullanılan bir meyvedir. Kurumuş ve yıpranmış saçlarda çok etkili olan avokado saçların eski sağlıklı görünümüne kavuşması için mucizevî bir meyvedir.

Avokado saçı nasıl uzatır?

Vitamin eksikliği saçların yavaş uzamasına neden olur ve saç dökülmesinin önemli nedenlerindendir. İçinde bulunan C ve E vitamini sayesinde saçları tedavi etmede ve hücre yapısını desteklemede kullanılır. Saçların kısa sürede tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Saç dökülmesi çoğu zaman genetik süreç ile ilgilidir. Fakat genetik yönünün dışında bazı faktörler saçların yıpranmasına ve dökülmesine sebep olur. Fazla ısı, saç şekillendiriciler, saçı yıpratan boyalar gibi şeyler saçlarınızın yıpranmasına sebep olur. Avokadodan hazırlanan saç maskeleri saç tellerine tutunarak, saçları koruyan bir katman oluşturur. Dışarıdan gelecek zararı en aza indirmeye yardımcı olur.

Avokado saçlarda nasıl kullanılır?

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler avokado ve sudur. Avokadonun kabuğunu soyarak dilimleyin ve bir tabakta kaşık ile ezin. Üstüne suyu ekleyerek macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımı saçlarınıza ve saç derinize uyguladıktan sonra 10-15 dakika bekletin. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın.

Aşırı yıpranmış saçlar için bir diğer öneri yumurta sarısı ve avokado karışımın hazırlanmasıdır. Diğer karışımdan farklı olarak yumurtanın sarısını eklemeniz yeterli olacaktır. Saçlarınıza uygulayarak 20-30 dakika havlu ile sararak bekleyin. Bekleme süresi bitince ılık su ile durulayın.

Cevap Ver: