Amerikan Mutfak Dekorasyon Fikirleri

0
307

Amerikan Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Farklı mutfak tasarımları çokça beğenilse de Amerikan tipi mutfaklar da bir o kadar sevilen mutfak çeşitleri arasındadır. Amerikan mutfak dekorasyonu için genellikle büyük ve geniş mutfaklar uygundur ancak kavisli mutfak mobilyaları da tercih edilebilmektedir. Siz de gününüzün büyük bir bölümünü geçireceğiniz mutfağınız için en şık tarzlardan olan Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri için pek çok öneriyi takip edebilirsiniz. Öncelikle mutfak mobilyalarında dolapların, rafların ve gizli gözlerin fazla olmasına önem vermelisiniz.

2016 Amerikan Mutfaklı Salon ModelleriAmerikan tipi mutfak dekorasyonunda genellikle açık renkler ya da kırmızı gibi canlı renklerle mutfak dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. İster parlak lake veya mat laminant kaplamalarla tamamlanan mutfak dolapları çok zarif ve şık bir seçim olacaktır. Amerikan tipi mutfaklar genelde açık mutfak şeklinde olacağından dolayı salonlarla birlikte dekorasyon bütünlüğü sağlaması amaçlanmaktadır. Örneğin; beyaz renk önceliği ile seçtiğiniz mutfak dolaplarınızın yanına ekstra olarak aynı renkte mutfak adası şeklinde bir ünite daha ekleyerek salonunuzla birlikte bütünleşik bir dekorasyonla Amerikan tipi mutfak dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Salon dekorasyonu için de beyaz renge uygun renk seçimleri uygun bir kombin yaratacaktır. Daha şık ve kullanışlı mutfak tipi olmasının yanı sıra daha samimi ortamlar sunan Amerikan tipi mutfak dekorasyonu için aydınlatma seçenekleri de oldukça önemlidir. Açık mutfak şeklinde olan bu tarz mutfaklarda genellikle mutfak dolaplarına entegre şekilde aydınlatma unsurları yer alırken ayrıca apliklerde aydınlatmayı destekleyecektir. Modern tarzdaki metal unsurlu aplikler ise en çok tercih edilen aydınlatma aksesuarlarından biri olarak mutfak dekorasyonunda istediğiniz ortamı yaratmak için yardımcınız olacaktır.

Cevap Ver: