Almanya’dan Ödül Kazanan Film “ÇIRAK”

0
138

Almanya’dan Ödül Kazanan Film “ÇIRAK”

Genç bir o kadar başarılı olan yönetmen Emre Konuk’un ilk uzun metraj denemesidir. Daha önce birçok kısa filmin görüntü yönetmenliğini üstlenen ve başarılı çalışmalara imza atan Emre Konuk; “İz( Reç) filmi ve “Halam Geldi” filmleriyle kendinden ve filmlerinden sıkça söz ettirmişti.

Almanya’nın ev sahipliğin yaptığı 23.Uluslararası Oldenburg Film Festivali’nde “Çırak” filmi: “En İyi Film” ödülüne layık görülerek Emre Konuk’un başarısı onurlandırılmıştır. Ödül alan Emre Konuk internet aracılığı ile bu haberi sevenlerine ve basına duyurdu.

Emre Konuk “Çırak” filminde kendisi gibi genç bir kadroya yer verdi. İlk uzun metraj denemesinde Hakan Atalay, Çiğdem Selışık Onat, Tuğrul Çetiner, Levent Öktem, Sencer Sağdıç, Beran Soysal gibi isimlere yer vererek “Çırak” filmini hayata geçirdi.

“Çırak” filmi farklı film festivallerinde “En İyi Film” ödülünü ve “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödüllerine de layık görülmüştü.

Film orta yaşlı Alim ile Yakup Ustanın arasında geçmektedir. Günlerini sıradan işler ile geçiren Alim’in tekdüze olan hayatını yansıtan film:bir insanın takıntıları ile hayatının nasıl değiştiğini konu almaktadır. İzlediği bir haber sonrasında hayatında bazı değişikliklere giden Alim’in şaşırtıcı davranışları filmin ana temasını oluşturmaktadır. Lpg gazı ile çalışan arabasının güvenli olmadığını bir haber sonucu öğrenen Alim, yaşadığı evin çalıştığı yerin yakınında olmasına karar verir. Filmde evin taşınması dönüm noktasıdır. İşte her şey bu noktada başlar.

Cevap Ver: