Aerobik İle Zayıflama

0
158

Aerobik İle Zayıflama

Zayıflama konusunda bilinen en etkili yöntemlerden birisi de spor ve egzersizlerdir. Bu egzersizlerin arasında aerobik de oldukça öne çıkan bir yöntem olmaktadır. Bu tarz spor, egzersiz ve aerobik gibi yöntemlerin en olumlu yanı da, tamamen doğal tedavi şekilleri olmasıdır. Bakıldığı zaman bu yöntemler sadece zayıflamak isteyenler için değil, sağlıklı yaşamak isteyen bireylere de ciddi şekilde önerilmektedir.

Aerobik özellikle son yıllarda kadınlar tarafından oldukça benimsenen ve sıklıkla tercih edilmeye başlanan bir yöntem olmuştur. Akciğer özellikle akciğer ve kalbi güçlendirmek, kandaki oksijen miktarını arttırmak gibi çok önemli etkiler de yapmaktadır. Yapılan aerobik hareketleri vücudu ve kasları etkili bir şekilde çalıştırdığı için zayıflama konusunda da etkili olmaktadır. Aerobik genellikle iki şekilde yapılmaktadır. Step aerobik dediğimiz tarz, müzik eşliğinde yapılan aerobiktir.

Sıklıkla tercih edilen aerobik şekli de bu olmaktadır. Ancak step aerobik yapmak için genellikle spor salonları ya da aerobik merkezlerini tercih etmek gerekir. Çünkü step aerobik genellikle grup eşliğinde ve bir aerobik uzmanlık ile yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan aerobikler daha etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle ev ortamında ev hanımları için de rahatlıkla uygulanabilecek aerobik hareketleri vardır. Bu hareketleri başarılı bir şekilde yaparak ciddi derecede kilo verebilirsiniz.

            Aerobik ile zayıflama yöntemini kullanan kişilerin 15 dakikada 110 kalori yakmaları mümkündür. Bu veriler uzmanlar tarafından hazırlanmış ve kanıtlanmış verilerdir. 1 saat boyunca yapacağınız aerobik, size yaklaşık 500 kalori kaybettirir.

Cevap Ver: