Acai Berry (Acai Üzümü) İle Zayıflamak

Acai Berry (Acai Üzümü) İle Zayıflamak
5 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 161 kez okundu.

Acai Berry (Acai Üzümü) İle Zayıflamak

Şifalı bitkilerin birçok alanda etkileri araştırılmıştır. Bunlardan son dönemde ön plana çıkan Acia Berry (Acia Üzümü)’dir. Güney Amerika’nın Amazon ormanlarında yetişmektedir. Yetiştiği bölgeye ait olan palmiye ağaçlarında yetişmektedir. Mor renklidir. Küçük ve yuvarlak bir yapıya sahiptir. Görüntüsü yaban mersinini andırmaktadır. Yüksek besin değerine sahiptir. İlk toplandığı anda tüketilmesi uzmanlarca sakıncalıdır. Çünkü yüksek enerji verdiği bilinmektedir. Her iklim ortamında yetiştirilemediğinden kapsül şeklinde imal edilerek tüm dünyaya ulaşımı sağlanmaktadır.

Besin değeri yüksek olduğu için ve tok tutma özeliğinden Acai Berry (Acai Üzümü) İle zayıflamak mümkündür. Bu meyvenin lif oranı oldukça yüksektir. Bu sebeple uzun süre tokluk hissi yaratmaktadır. Bu sayede çok yemek yeme ve zararlı abur cuburların tüketimi en az seviyeye gelecektir. Zamanla metabolizmanın alışmasıyla yeme alışkanlığı sağlıklı bir hal almaktadır. Ayrıca Acia berry şeker hastaları, tansiyon hastaları ve kolesterol hastaları için doğal ilaç görevini üstlenmiştir. Acia üzümü bedenin ihtiyacı olan şeker miktarını dengelemektedir.

Acia berry birçok faydalı özelliği içerisinde barındırmaktadır. Bu özelliklerinin içerisinde omega 3 asitlerinin içermesi beyin gelişimine de katkı sağlamaktadır. Acai Berry (Acai Üzümü) İle zayıflamak isteyenler bu meyveden her gün düzenli olarak aç karnına tükettiklerinde zamanlı istenilen kiloya ulaşmaları mümkündür. Ayrıca birçok kişi tarafından detoks amaçlı kullanılan Acia berry toksinlerin arınmasında önemli bir meyvedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

'
Sayfa başına git
SesimizTrabzon.com