2017 Dresuar Modelleri

0
410

2017 Dresuar Modelleri

Yazımıza ilk olarak dresuarın ne olduğunu açıklayarak başlayalım ki modeller hakkında bilgi verirken kafalarımızda herhangi bir soru işareti kalmasın. Dresuar kelimesinin kökeni Fransızcadan gelir. Bu mobilya türü konsola benzemektedir. Dar yapılıdır, iki adet uzun ayağı bulunur ve duvara monte edilerek kullanılmaktadır. Üzerine koyabileceğiniz çeşitli şekillerdeki dekoratif ürünlerle de bu ürünün şıklığını ön plana çıkarabilmeniz mümkün.

Eski dönemlerde oldukça sık kullanılan bu mobilya günümüzde evlerin şıklığının tamamlanması adına kullanılmakta olan bir trend haline gelmiştir. Tek başına kullanıldıkları zaman pek fazla bir şey katmadıkları için de evinizin herhangi bir köşesinde dekoratif bir alan olarak kullanabilirsiniz.

Genellikle salon, yemek odası, antre, yatak odası gibi yaşam alanlarında kullanılan dresuarların bazı modelleri çekmecesiz olduğu gibi bazı modellerinde de çekmeceler bunmaktadır. Salon ve yemek odası alanlarında kullanılan dresuar modelleri çekmeceli olarak karşımıza çıkmaktadır. Antrelerde daha çok kullanılmakta olan dresuar modellerinin çekmecelerine anahtar, üzerine telefon konması için kullanılır. Yatak odalarında da makyaj masası olarak işlev görmektedirler.

country-dresuar-modelleriDresuar modelleri tasarımında ham madde genellikle ahşaptır. Klasik tarzda döşenmiş bir evin yapısında gayet şık bir tamamlayıcı olacak dresuar modelleri arasından oymalı ve işlemeli, varaklı, eskitme uygulanmış olanlar seçilebilir. Herhangi bir mobilya takımının parçası olmadığı için daha modern döşenmiş bir ev için de rahatlıkla daha sade bir model tercih edilebilir. Yatak odasında kullanılacak dresuarın aynalı ve çekmeceli bir modelini tercih etmeniz ise en doğrusu olacaktır.

Cevap Ver: