2017 Balkon Dekorasyon Önerileri

0
212

Balkon Dekorasyon Önerileri

Keyifle vakit geçirip dinlenebileceğimiz mekânlardan biridir balkonlarımız. Eve geldiğimizde öyle bir köşede tıkılıp kalmaktansa güzel dekora edilmiş bir balkonda keyifle kahve ya da çayını içmek kadar büyük bir keyif yoktur. İsterse küçük isterse de büyük balkon olsun her halükarda küçük dokunuşlarla güzel sonuçlar elde etmek mümkündür.

Özellikle yaz aylarında kendimizi sürekli balkona atmak isteriz. Balkonda kullanılacak açık renkler ya da cıvıl cıvıl renkler orayı çok daha iç açıcı ve hoş gösterecektir. Örneğin yeşil, pembe ya da krem tonlarında kullanılacak kilim, masa ve sandalyeler balkonumuzu olduğundan büyük ve neşeli bir mekân yapacaktır. Dar ve uzun balkona sahipsek hasır sandalye ve pudra tonlarında kilimler balkonumuz için harika olacaktır. Büyük balkonumuz varsa çimen havası yaratacak tonlarda halı ya da kilimler tercih edilmelidir. Kahverengi tonlarında geniş bir masa geniş balkonlarda oldukça iyi duracaktır.

Biraz daha farklı ve rahat bir hava katmak istiyorsak balkonumuza ve geniş bir balkona sahipsek küçük puf yastıklar ya da minderler tercih edebiliriz. Balkonumuzda daha otantik ve romantik bir hava olsun istiyorsak farklı tonlarda ağaç sandalyeler tercih etmeliyiz. Özellikle ahşap sandalye ve küçük bir masa balkona şirin ve romantik bir hava katacaktır. Eğer sandalyeden yana değilsek balkona sığabilecek küçül L koltuk ya da tekli iki koltuk konulabilir. Bu çok daha rahat hissetmemizi sağlayacaktır. Balkonların olmazsa olmazı çiçeklerdir. Renk renk gül ve papatyalarla süsleyeceğimiz balkonumuz çok daha ferah bir yer olacaktır.

Cevap Ver: