2016 Tesettür Modası

0
138

Önceki yıllarda pek de gündemde olmayan tesettür giyim modası bu yıllarda tarzı ile göz dolduruyor. Oldukça şık modern ve trend modellerden oluşan kombinler ile 2016 modasında yerini almıştır. Tesettür modasının gündemde olması ile beraber rahat seçimlerde ön planda tutularak üretimine de modellerine de ağırlık verilmiştir.

Elbise

2016 tesettür modasında elbise modellerine bakarsak yaka detayı bisiklet yani yuvarlak olan elbiseler ön plana çıkarken bel kısmından kesik uzun elbise modelleri de trend ürünler de yerini almış ve beraberinde geometrik desenleri de ön plana çıkmıştır.

2016-tesettur-elbise-modelleriTrençkot/ Kap/ Pardesü

2016 tesettür modasında trençkot ve kap modellerinde zigzag ve Osmanlı modelli desenleri ile ön plana çıkarken en çok tercih edilen renklerde ise vizon siyah ve kahve tonları hakimiyet sürdürecektir.

Hırka/ Tunik

Hırka ve tunikler de ise bu yıl yine aynı modelleri görmek mümkün. Bilhassa arkası uzun önü kısa modeller yerini koruyor.

Eşarp

2016 sezon eşarplarda en çok tercih edilen modeller arasında bir zamanlar kare kesim desenli eşarplar yine ön planda olacaktır. Yine bayanların vazgeçilmezi şal eşarplar da beraberinde tesettür modasında yerini alacaktır.

Tesettür Abiye

Bu sezon tesettür abiye modellerinde kumaş olarak en çok tercih edilen kumaş çeşidi saten olacaktır. Renklerde ise bayanlara asil duruş katan siyah renk en çok tercih edilenler olacak ancak saks mavisi pembe ve fuşya tonları da beraberinde getirecektir.

Cevap Ver: