2016 Balık Gelinlik Modelleri

0
487

2016 Balık Gelinlik Modelleri

Her genç kızın rüyasını süsleyen bir gelinlik modeli vardır elbette. Kimileri tercihlerini kabarık prenses model gelinliklerden yana kullanırken kimileri de modası uzun zamandan beri değişmeyen balık model gelinliklerden yana kullanmaktadır. 2016 balık gelinlik modelleri arasında bu yıl uzun dantel kullanımları dikkatleri çekmektedir. Balık gelinliklerin bir diğer özelliği ise sırt dekoltesine önemli bir yer vermesidir.

Balık kesim gelinlik modelleri diğer gelinlikler arasında oldukça iddialı bir yere sahiptir. Balık kesim gelinlikler vücudu ayaklara kadar tamamıyla saran ve ayaklardan sonra açılan etekli bir gelinlik modelidir. Bu bakımdan balık gelinlik modellerini üzerinde taşıyan bayanların da iddialı olması gerekir. Taşıması oldukça zordur, her vücut tipi için uygun değildir. Özellikle uzun ve fiziğine güvenen bayanların tercih ettiği balık modelleri adeta asaletlerini ortaya koymaktadır. Halk dilinde “kum saati” de denilen vücut tipine uygun bayanlara önerilen balık modeller bu gelinlikleri taşıyan gelinleri oldukça çekici göstermektedir.

Balık kesimi gelinlik modelini tercih etmeyi düşünüyorsanız özellikle boyunuzun uzun olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü balık model gelinliklerde bacak uzunluğu oldukça önemlidir. Ayrıca balık modeli gelinlik dikimi de kolay değildir. Bu yüzden bacak ve bel orantısının çok iyi ayarlanması gerekmektedir. Balık gelinliklerin taşıması kolay olmadığı için kullanımının rahat olması açısından seçilen kumaşa da dikkat edilmesi gerekir. İçinde likra olan kumaşlar daha rahat hareket etmenize yardımcı olacaktır.

Cevap Ver: