10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hilesi

0
130

10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hilesi

Makyaj ile genç görünmek, kendinizi olduğunuzdan daha canlı ve zinde göstermek istemez misiniz? Elbette ki istersiniz. O zaman 10 yıl genç gösteren makyaj hileleri tam size göre! Daha genç görünmek için öncelikle daha zinde ve canlı gösterecek, ton size daha çok uyan kapatıcı ve fondötenleri tercih etmeniz önemlidir. Tonu size uymayan ürünler zaten daima oldukça yaşlı ve sağlıksız, cansız bir cilt görünümüne bürünmenize neden olacaktır.

Kapatma işleminden sonra göz makyajınıza geçerken göz kapaklarınıza parlak, canlı ve açık tonlar kullanın ve gözlerinizi belirginleştirmek için göz kalemi olarak siyah rengi tercih edin. Kirpiklerinizi birkaç kat rimel ile belirginleştirin ve dolgunlaştırın. Kaşlarınızı doğal şeklini fazla bozmadan da olsa şekillendirin ve belirgin hale getirin.

Yaşlılığın önemli belirtilerinden biri olan kırışıklı ve kemiklerin daha çıkık görünmesi sizin için bir dezavantaj olarak görünse de bunları avantaja çevirebilirsiniz. Örneğin elmacık kemiklerinizi belirginleştirerek biraz şeftali tonlarında pudra ya da allık ile daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Fakat kırışıklık gözlemlenmeye başladığı zaman cilde fazla kapatıcı ürün kullanılmaması gerekmekte çünkü bu tarz kapatıcı özellikle likit ürünler gün içerisinde toplanma yaparak kırışıklıkları belirginleştirir ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterir.

Dudaklarda açık tonlar kullanmak da yaşınızı büyük gösterebilir. Bu sebeple açık pembe, açık ten rengi gibi tonlar kullanmaktan kaçınılmalı ve daha koyu, kırmızı, bordo gibi tonlar tercih edilmelidir.

Cevap Ver: